Image Image Image Image Image

Copyright © 2012 Koduruum

Scroll to Top

To Top

Blogi

19

nov
2014

In Blogi

By admin

10 PÕHJUST, MIKS TEHA KOOSTÖÖD SISEARHITEKTI/SISEKUJUNDAJAGA

On 19, nov 2014 | In Blogi | By admin

Kodu on inimese personaalne pelgupaik. Kodus peab kõik toimima ja andma inimesele hea enesetunde ning olema esteetiliselt nauditav. Kui sa soovid oma kodule ideaalset lahendus ja oled valmis veidi raha investeerima, siis sisekujundaja palkamine on tark ning mõistlik otsus.

Paraku on Eestis nii, et selles valdkonnas on palju ja erineva tasemega tegijaid. Inimesed, kes on kokku puutunud hea sisearhitektiga, need  oskavad seda tööd hinnata. Kuid siinkohal olgu märgitud ka, et sisearhitekt, sisekujundaja, disainer ja dekoraator pole üks ja see sama. Artiklis on ühele pulgale toodud kodukeskkonna paremaks muutja sisearhitekt/sisekujundaja/disainer, kuigi nende oskused on väga erinevad. Erinevusest teeme juttu mõnes muus artiklis. Selle artikli eesmärgiks on teadvustada teenuse olemust nendele, kes kaaluvad selle teenuse kasutamist või kahtlevad sisekujundaja/sisearhitekti poolt antavas lisaväärtuses.

Arvatakse, et sisekujundus teenus on vaid rikastele ja kuulsatele, kes ei tea mida oma rahaga peale hakata.Tegelikkuses see nii ei ole, sest sisekujundajad pakuvad igaühele sobivaid lahendusi. Isegi kui sa ei tea, kuidas ja kust täpsemalt kodukujundamisega alustada või kui sul ei ole oskust oma üksikuid ideid ühtseks tervikuks põimuda. Või sul lihtsalt ei ole aega oma stiili avastada, siis sellistes olukordades on suur abi sisekujundajast.

Tegelikkuses sisearhitekt aitab aga  aega ja raha säästa ning hoiab ära stressi ning peavalu tekitavad küsimused. Selle asemel, et poest poodi joosta või pead murda erinevate sobib/ei sobi küsimustega võiksite veeta hoopis aega oma pere või sõpradega.

1) SÄÄSTAB RAHA ja AEGA

Tundub veider, et kellegi palkamine oma kodu kujundama võib olla säästlik. Sisekujundaja mitte ainult ei aita vältida kulukaid vigu, vaid aitab tõsta teie kodu väärtust. Kui sisekujundajal on teada teie võimalik eelarve, siis ta töötab nendes piirides. Ta oskab anda nõu, kuhu investeerida rohkem ja kust kokku hoida.

2) PROFESSIONAALNE HINNANG

Sisekujundaja võib anda sinu olukorra kohta professionaalse hinnangu. Sisearhitekt aitab raha kasutada rohkem mõistlikult. Sisearhitekt oskab öelda, mis on olulisem ja mis vähem oluline. Disaineril on pakkuda mitmest kohast kontakte ja vajaminevaid materjale. Professionaali silmad on treenitud nägema ja märkama asju mille peale sa ise ei tulegi.

3) EELARVESTAMINE JA PLANEERIMINE

Sisekujundaja hoiab eelarvel silma peal, säästab  aega ja vaeva. Kujundaja teab, kust leida vastavalt teie maitsele ja rahakotile koju vajaminevat. Kaupade ja hindadega enda kurssi viimine võtab tohutult palju aega. Kuna sisekujundaja tegeleb sellega, siis teie ei pea oma aega kulutama.

4) TOIMIV RUUMIPROGRAMM

Enne ehitusprotsessi on ülimalt tähtis kogu maja/korteri funktsioonid läbi mõelda. Samuti on disainerid harjunud mõtlema asjadele, mis võivad muidu tähelepanuta jääda. Sisearhitekt mõtleb mitu sammu ette, sest ta teab, kuidas planeeritav ruum saab toimima. Sisearhitekt oskab peita ja organiseerida olmeeluks vajalikud tarbeeseme nii, et need hiljem silma ei riiva. Väga oluline on, et juba plaanil saaks paika pandud ruumide funktsionaalne skeem: mööbli ja valgustuse asukohad, elektri skeem jms. Muidu hiljem võib juhtuda, et elamine on näotuid pikendusjuhtmeid täis.

5) KONTAKTID TARNIJATEGA

Sisekujundajatel on palju kodu-tööstuse kontakte. Samuti teavad sisearhitektid kontakte, mis ei ole kättesaadavad laiale tarbijaskonnale. Tänu sellele võib sisekujundaja luua väga ainulaadse ja tervikliku ruumi.

6) KONTAKTID EHITUSTÖÖLISTEGA 

Sisekujundaja võib säästa teid otsimast usaldusväärseid ehitustöölisi: siseviimistlejaid, san.tehnikuid, elektrikuid, pottseppasid jne. Ka mööblimeistreid ja õmblejaid.

7) WOW faktor.

Disainer aitab luua “wow”- faktorit, mida sa oled võib-olla ammu juba otsinud. Sisearhitektid on treenitud mõtlema teisiti, väljaspool kasti ja reegleid. Kujutades kõike ette kolmemõõtmelisena, on see mida sisekujundaja teeb päevast-päeva. Tulemuseks võib olla lahendus,  mida ei ole su naabril ja naaber võib vaid kade olla. Heal sisearhitektil on tiivad seljas ja jalad kindalt maas.

8) KODU MÜÜK

Sisekujundaja  muudab esteetiliselt kodu välimust, mis omakorda tõstab kinnisvara hinda. Esiteks paistab teie kinnisvara silma, mis omakorda suurendab huvi ja müüki. Kasu on mitmekülgne:  kiirem müük ja rohkem raha taskusse. 

9) KOOLITATUD SILM

Sisearhitektil on koolitatud ja kogemustega professionaalne silm. Ta võib hoobilt öelda, mis on ruumis valesti ja mida tuleks muuta või mis on ruumis väga hästi  ja mida rõhutada. Selline kiire ja kohene hinnang on suureks eeliseks esteetiliste otsuste langetamisel. Selline võime on aastate pikkuse töö ja kogemuse tulemus.

 

10) VISUAALNE JUTUSTUS

Sisekujundus on vahend ja kunst, mis täiustab ruumi ja su elukvaliteeti ruumis. Nõnda muutub sinu maja/korter sinu tõeliseks hubaseks koduks. Sisekujundaja võib aidata sul rääkida visuaalse jutustuse selle kohta, kes sa oled või kes tahaksid olla ja sellest, millest sa unistad – tõenäoliselt paremat põhjust ei saagi olla!

Kas järgmine kord kui kolid, uuendad, ostad või ehitad oma kodu, kaalud sisearhitekti palkamist?